top of page
masaż
masaż
Olejki do masażu

MASAŻ

Masaż klasyczny

Jego historia sięga trzech tysięcy lat wstecz i wywodzi się z Chin. Jest to najczęściej wybierany masaż i choć jest masażem relaksującym, wykorzystuje się go w walce z różnymi schorzeniami i dolegliwościami. Wpływa bardzo korzystnie na układ limfatyczny i krwionośny. Oddziaływając na układ nerwowy może działać pobudzająco lub odprężająco. Powoduje też zwiększone wydzielanie serotoniny co dobrze wpływa na psychikę, działa ujędrniająco na skórę ale do najważniejszych jego cech i zalet należy uelastycznienie mięśni i zwiększenie ruchomości w stawach. Przeciwwskazaniem do wykonania takiego masażu jest łuszczyca, egzema, a także problemy z krzepliwością krwi, zapalenie żył lub miażdżyca naczyń obwodowych oraz choroby serca. Osoby  po wylewie również powinny się powstrzymać od tego typu masażu.

Masaż relaksacyjny

 

 

Zabieg skierowany do osób zmagających się z bezsennością z chronicznym zmęczeniem oraz poczuciem braku energii, długotrwałym stresem, uczuciem napięcia mięśniowego, nerwową nadpobudliwością. Celem tego masażu jest uspokojenie organizmu i umysłu oraz wprowadzenie ich w stan relaksu i pełnego odprężenia. Jest doskonałym wyborem przy zmęczeniu fizycznym jak i umysłowym po ciężkim dniu pracy. Ponieważ techniki stosowane w tego rodzaju masażach są mało inwazyjne można zażywać ich nawet codziennie. Oprócz oczywistych walorów relaksacyjnych masaż ten pomaga zwalczać stany bólowe po kontuzjach lub jak o wspomaganie w rehabilitacjach, poprawia metabolizm, ukrwienie ciała i przepływy limfatyczne.

 

 

Drenaż limfatyczny

 

 

Jest to zabieg działający antycellulitowo i bardzo dobrze wspiera proces odchudzania. Jest to masaż stymulujący przepływy płynów w tkankach. Jest nieoceniony w przypadku problemów z gospodarką wodną w mięśniach, ze mianami skórnymi czy też problemami z zapaleniem zatok. Jest szczególnie zalecany młodym mamom niedługo po porodzie pomaga wrócić szybciej do pełnej sprawności.

 

 

Masaż antycelulitowy bańką chińską 

 

 

Jest to najlepszy sposób walki z cellulitem za pomocą masażu. Pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, przyspiesza przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu. Masaż polega na wykorzystaniu podciśnienia zasycając skórę i tkanki znajdujące się bezpośrednio pod bańką. Poprawia się w ten sposób mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową w ten sposób przyspieszając proces lipolizy. Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu masażu jest ciąża, okres menstruacji, żylaki.

 

 

Masaż twarzy próżniowy (masaż twarzy banieczkami)

Masaż bańką jest coraz częściej stosowanym zabiegiem wykonywanym na twarz. Pomaga usunąć opuchlizny w okolicach twarzy i szyi poprzez próżniowe zasycanie skóry i tkanek podskórnych, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Poprawia jędrność i sprężystość skóry, powoduje lepsze ukrwienie i odżywienie skóry twarzy. Działa przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Może być stosowany w każdym wieku przy każdym typie skóry. Przeciwwskazaniem są stany zapalne skóry, hemofilia, choroby nowotworowe i choroby zakaźne.

 

 

Masaż powięziowy

 

 

Masaż powięzi jest to forma nieinwazyjnej terapii, pod wpływem jej działania poprawie ulegają: wszystkie organy, przewody, nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie oraz kości. Napięcia, występujące w strukturze powięzi sprawiają, iż równowaga całości struktury ulega zachwianiu - wpływa ona również na równowagę w całym organizmie. Struktura powięzi napinając się w wyniku urazów, zapaleń, nieprawidłowej postawy ciała czy też gwałtownych skurczów jest przyczyną dolegliwości bólowych i prowadzi do patologicznych zmian w obrębie organów i tkanek. Masaż powięziowy przynosi ulgę w bólu i działa naprawczo na tkanki poprzez rozluźnienie i aktywację reakcji naczyniowo - ruchowych. Powoduje przywrócenie wrażliwości na bodźce zewnętrzne tkanek miękkich.

 

 

Masaż terapeutyczny

 

 

Brak ruchu, siedzący tryb życia czy nieprawidłowa postawa ciała bardzo często ma swoje konsekwencje w postaci przewlekłych bólów. Uczucie bólu jest pierwszym sygnałem , że nasze ciało potrzebuje by o nie zadbać. Najczęściej pierwsze kroki kierujemy do masażysty, który masażem terapeutycznym jest w stanie uśmierzyć nasze dolegliwości przywracając nam komfort życia. Masaż terapeutyczny oparty jest na technikach masażu klasycznego. Ma na celu leczenie zaburzeń i bólu poprzez zastosowanie technik manualnych tj. ugniatanie, masowanie, wprowadzanie w wibracje. Jest nieoceniony przy dolegliwościach typu: rwa kulszowa, przeciążeniowe bóle barków, rekonwalescencja po złamaniach i innych urazach, dyskopatia i nieprawidłowa postawa.​

bottom of page