top of page
f3d496_212b2b996a134c6188467f85c3e703fe_
ojuna.jpg
acupuncture.jpg

AKUPUNKTURA

Akupunktura to tylko jedna z wielu terapii, jakie można znaleźć w klinice IMEDI.
Nasza klinika – Imedi wychodzi naprzeciw widocznym trendom powrotu pacjentów do tradycyjnych, naturalnych metod leczenia. Prawdopodobnie największy dorobek wiedzy i doświadczeń gromadzi medycyna wschodnia często określana błędnie jako medycyna chińska. 

Oferujemy profesjonalne zabiegi akupunktury wykonywane przez lekarza internistę medycyny akademickiej i jednocześnie specjalistę medycyny wschodniej i akupunktury dr Oyunę. Nasz specjalista ma za sobą ponad trzy dekady doświadczeń i bagaż wiedzy z rodzinnej Mongolii. Przygotowaliśmy relaksacyjne warunki, żeby zabiegi były przyjemne. Co ważne, stosujemy tylko i wyłącznie jednorazowe igły atestowane w Polsce i Unii Europejskiej. Wszystko po to, by akupunktura przebiegała w pełni bezpiecznie, a nasi pacjenci nie musieli się niczym martwić.

Po przeprowadzeniu wielu badań, leczenie igłami zostało uznane przez Międzynarodową Organizację Zdrowia za skuteczną i bezpieczną metodę leczenia – zarówno wielu chorób, jak i przewlekłego bólu. Jest metodą naturalną, dlatego odpowiednio wykonana nie ma skutków ubocznych. Akupunktura stanowi najlepsze rozwiązanie, kiedy zawiodły konwencjonalne sposoby leczenia. Dodatkowym atutem leczenia igłami jest fakt, że w stosunku do tradycyjnych sposobów leczenia jest to duża tańsza metoda. 

Leczenie igłami to terapia polegająca na wykorzystaniu odruchów układu nerwowego, pobudzanego w określonych ściśle miejscach. Z łatwością przywróci prawidłowy przepływ energii, powodując zwalczenie przyczyn wielu chorób. Nakłuwane punkty, w których zlokalizowane są receptory powiązane z określonymi organami. Lekarz specjalista lokalizuje dane punkty pod kątem określonego organu i schorzenia. Na ciele znajdują się miejsca, gdzie występuje szczególne zagęszczenie receptorów, przykładem są stopy i akupunktura stopy. Igły akupunkturowe precyzyjnie aktywują receptory na stopach. Przykładem celowanej terapii jest akupunktura antynikotynowa skutecznie wspomagająca rzucenie palenia tytoniu. 

Pamiętaj, że leczenie igłami ma na celu wzmocnić i pobudzić Twój organizm. Prawdopodobnie po kilku zabiegach odzyskasz prawidłowy przepływ energii, a Twój organizm szybko wróci do równowagi. W zależności od konkretnego przypadku lekarz medycyny naturalnej rekomenduje potrzebną liczbę zabiegów.

bottom of page